Forum klasy Ic

Forum klasy Ic II LO im. Heleny Malczewskiej w Zawiercu


  • Index
  •  » Poglądy
  •  » Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

#1 2007-12-07 10:00:02

Hoplit

Syn El(z)wisa

Zarejestrowany: 2007-11-29
Posty: 60
Punktów :   

Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Witojcie!!! Chciałbym, żebyści podzielili się swoją opinią na temat tego najwspanialszego (ale czy aby napewno? ) uczucia na świecie. Wierzycie w nią czy nie, itp (co wam sie tylko do głowy nasunie).

Offline

 

#2 2007-12-07 11:24:03

Aneczka

Kolega Zbycha

8777260
Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-29
Posty: 72
Punktów :   
WWW

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

ja wierzę... chciaż po wszystkich moich przygodach być może powinnam zwątpić. Chyba widac po mnie wpływ amerykańskich głupawych filmów dla nastolatek chyba zawsze będę wierzyć w szczęśliwe zakończenia ;P


bum bum...

Offline

 

#3 2007-12-07 15:48:08

Poncjusz Piłat

Przyjaciel Zbycha

Call me!
Skąd: Zewsząd
Zarejestrowany: 2007-11-30
Posty: 101
Punktów :   

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Miłość jest nieodkrytym na razie fenomenem, czymś wyjątkowym i niepojętym. I lepiej żeby tak pozostało. Nie chciałbym wiedzieć że kocham "x" bo białko "y" reaguje z białkiem "z"...


Pulchra enim sunt ubera quae paululum supereminent et tument modice, nec fluitantia licenter

Offline

 

#4 2007-12-07 18:51:20

Wojtek

Kolega Zbycha

7772086
Zarejestrowany: 2007-11-29
Posty: 61
Punktów :   

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Zgadzam się z Michałem, nawet jeśli kiedyś naukowcy będą wiedzieć co zrobić żeby ktoś nas np pokochał to nigdy tego nie wprowadzajmy do wiadomości ogółu. Bo jaki wtedy będą miały sens uczucia?
A co do miłości to nie uznaje niczego w stylu gdzieś na świecie jest każdego druga połówka. Myślę że kwestie naszych uczuć w dużej mierze zależą od przypadku, kiedy, jak i gdzie kogoś poznajemy, kiedy jak i gdzie się spotykamy, co się zdarzyło na ulicy gdy byliśmy akurat blisko siebie, co wspólnego a co różnego nas spotkało. I to jest piękne, czyż nie?


Oprócz błekitnego nieba...

Offline

 

#5 2007-12-08 10:26:23

Mateusz N

Kolega Zbycha

7693584
Skąd: Siewierz
Zarejestrowany: 2007-11-29
Posty: 63
Punktów :   

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Tak, rzeczywiście piękne. Miłość to najpiękniejsze z uczuć, do którego trzeba dorosnąć. Bardzo często zdarza nam się pomylić ją z zauroczeniem czy pożądaniem. Dlatego warto czekać, powoli się poznawać. Przynajmniej taka jest moja opinia. Kochamy tak, jakie mamy zakorzenione w umyśle pojęcie miłości, żeby pokazać moje chyba nie muszę cytować całego listu św. Pawła o miłości?


And nothing else matters...

Offline

 

#6 2007-12-08 10:41:23

Aneczka

Kolega Zbycha

8777260
Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-29
Posty: 72
Punktów :   
WWW

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Mateusz N napisał:

Miłość to najpiękniejsze z uczuć, do którego trzeba dorosnąć.

Dokładnie. Dlatego jak widzę dwunastoletnie pary po dwóch tygodniach znajomości wyznają sobie miłośc to nie wiem w którą stronę uciekać...


bum bum...

Offline

 

#7 2007-12-08 10:57:48

Mateusz N

Kolega Zbycha

7693584
Skąd: Siewierz
Zarejestrowany: 2007-11-29
Posty: 63
Punktów :   

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Dwanaście lat to i tak dużo. Przedszkolaki nawet to robią . Jednak lepiej nie mieć takich doświadczeń z dzieciństwa, bo gdy przyjdzie to prawdziwe uczucie, będziemy już mieli nieco "skrzywione" do niego nastawienie.


And nothing else matters...

Offline

 

#8 2007-12-08 11:01:15

Aneczka

Kolega Zbycha

8777260
Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-29
Posty: 72
Punktów :   
WWW

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

No ale ta przedszkolna miłość to jest norma... Ale dwunastoletnie dziewczynki które opowiadają jak bardzo kochają swojego faceta... że gotowe by były dla niego zginąć itd... To na pewno jest jakieś uczucie ale czy miłość? Miłośc to moim zdaniem uczucie, nad którym trzeba dużo pracować, dobrze poznać drugą osobę...


bum bum...

Offline

 

#9 2007-12-08 11:24:00

Bruce

Admin Wszechmogący

8779688
Zarejestrowany: 2007-11-29
Posty: 86
Punktów :   
WWW

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Według mnie dojrzałość do miłości nie zależy od wieku, ale od dojrzałości emocjonalnej. Zgadzam się z moimi przedmówcami, że miłość to nie jest takie "hop siup", ale czasami zdaża się miłość od pierwszego wejrzenia, i co? mamy wtedy mówić, że na miłość potrzeba czasu? moim zdaniem jeżeli dwoje ludzi się kocha to powinni być ze sobą nie zależnie czy znają się 2 tygodnie, czy 20 lat

Offline

 

#10 2007-12-08 11:31:19

Mateusz N

Kolega Zbycha

7693584
Skąd: Siewierz
Zarejestrowany: 2007-11-29
Posty: 63
Punktów :   

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Bruce napisał:

Według mnie dojrzałość do miłości nie zależy od wieku, ale od dojrzałości emocjonalnej. Zgadzam się z moimi przedmówcami, że miłość to nie jest takie "hop siup", ale czasami zdaża się miłość od pierwszego wejrzenia, i co? mamy wtedy mówić, że na miłość potrzeba czasu? moim zdaniem jeżeli dwoje ludzi się kocha to powinni być ze sobą nie zależnie czy znają się 2 tygodnie, czy 20 lat

Oczywiście miłość jest sprawą indywidualną i szczególnie intymną. Zawsze zdarzy się jakiś wyjątek, który niekoniecznie niweczy całą regułę. Rozumiem, że w wielu przypadkach czujemy już od "pierwszego wejrzenia", że to jest "to". Jednak zastanówmy się czy w fazie dojrzewania emocjonalnego będziemy mieli tego stuprocentową pewność? W dużej mierze dojrzałość emocjonalna łączy się z dojrzałością fizyczną, a że to uczucie jest nam szczególnie bliskie, lepiej się nie "przejechać".


And nothing else matters...

Offline

 

#11 2007-12-09 13:53:43

Svazerius

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Opisze swoje doświadczenia (osoby które wolą mieć złudzenia że istnieje przeznaczenie nie powinni tego czytać)
   Na początku jest faza podobania się, interesujesz się drugą osobą a jeśli ta osoba interesuje się tobą zaczynacie rozmawiać. Na początku poznajecie się. Potem (zdarza się też że to pierwsza faza) pojawia się zadurzenie, wiele osób myli to z miłością ale jest to po prostu bodzieć który ma cie zmuszać do poznawania drugiej osoby. Gdy już poznacie drugą osobę i zrobi się ten magiczny krok słowny (wyznanie uczuć) zaczyna się rozwijać miłość. Potem już toczy się różnie. Ten schemat pewnie nie wszystkich dotyczy (mówie to bo nie cierpie generalizacji i uogólniania). I jeszcze jedno miłość to tylko uczucie, nawet fajne. Pomimo że wiem że to tylko mocniejsze nieco uczucie nie uważam że nie warto spróbować. Lepiej jednak nie gonić za tym, dobór odpowiedniego partnera jest ważny, choć w tym wieku pewnie to będzie przypadek (hormony).

Offline

 

#12 2007-12-09 18:45:49

Karolekus

Znajomy Zbycha

8752413
Zarejestrowany: 2007-11-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Pewnie że wierze, ale znam kilka "par" które są ze soba od początki dosyć długo i nie wydaje mi sie ze jest to miłość....mysle ze po prostu w jakis sposób przywiązali sie do siebie, ale nie uczuciowo, może na poczatku było jakies zaurocznie ........jak by Bruce powiedział:
- jest związek!!!
ale teraz po prostu nie ma juz tego zauroczenia, są ze soba bo moze nie wiedza jak z konczyc w koncu jak sie z kims spedza pól dnia to trudno powiedziec do widzenia i jakos ten czas wypełnic. Moze sie myle a tak uważam.

Offline

 
  • Index
  •  » Poglądy
  •  » Miłość czyli to co kotecki lubią najbardziej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nh-team.pun.pl www.gram24.pun.pl www.hirshbergiaweerland.pun.pl www.fullmoon.pun.pl www.modelevb.pun.pl